N á š p r í b e h

1993, 2008

Založenie

Pri zrode vinárstva pôvodne stáli spoločníci Juraj Košťál a Gustáv Voda, ku ktorým sa neskôr pridal Igor Uher. Značka už teda existovala, keď sa na jej čelo v r. 2008 postavil Mario Hrozek ako nový majiteľ a PEREG sa začal uberať novým smerom.

2008

Arónia a Cuvée čierny Pereg

V tomto roku sme na trh priniesli prvé víno z Arónie čiernoplodej zo 100%-nej fermentovanej šťavy tohtovzácneho ovocia dopestovaného na Slovensku v bio režime. Zároveň naše Cuvée čierny Pereg vyhralo prvýkrat prestížne ocenenie Šampión výstavy Devínsky strapec, a zviťazilo ešte mnohokrát.
2010

Modra

Od tohto roku sídlime v najvýznamejšom vinohradníckom meste Slovenska, v priestoroch bývalého Výskumného ústavu vinárskeho v Modre, priamo oproti historickej dominante mesta – Hornej mestskej bráne, ktorú máme vyobrazenú aj na etiketách. V tomto roku prichádza na pozíciu výkonného riaditeľa Mário Hegedüs, ktorý v úzkej spolupráci s Mariom Hrozekom buduje tvar vinárstva ako ju poznáme dnes.
2012

AWC Vienna

Na najväčšej medzinárodnej súťaži vín AWC Vienna 2012 získavame prvú zlatú medailu s vínom Devín, z ročníka 2011.
2012 - 2016

Inovujeme a napredujeme

Nová degustačná a nerezová pivnica, rototanky, ale aj plniaca a spracovateľská linka. Zároveň sa nám v roku 2014 a 2016 podarilo získať na najväčšej medzinárodnej súťaži vín AWC Vienna * pre naše vinárstvo.
2016

Neľahké rany osudu

V marci 2016 nás po ťažkej chorobe navždy opustil majiteľ vinárstva Mario Hrozek, človek ktorý do Peregu vložil svoju dušu, sny a ideály. Na čelo vinárstva sa odhodlane postavila jeho manželka Marcela, ktorá pokračuje nielen v práci, ale aj posolstve značky vinárstva tak, ako ju vnímal a cítil dlhé roky jej milovaný manžel.
2016 - 2018

Medzinárodné úspechy

V týchto rokoch sme získali niekoľko ocenení nie len doma ale aj vo svete. AWC Vienna, Great America Internationa Wine Competition, Terravino ale aj domáce súťaže Víno Bojnice, Vienale Topolčianky a Víno roka.
2018

Vinotéka v Bratislave

3.9.2018 sme otvorili našu vinotéku v Bratislave, na Ružinovskej 40. Je otvorená v pracovných dňoch od 11:00 – 19:00 hod.

2019

Viola

Ďalšiou novinkou uvedenou na trh bola Viola. Vznikla starostlivo vybranou kupážou bielych hroznových vín v ktorých boli macerované levandulové kvety. V súčasnosti vyrábame Violu aj vo verzii rosé.
2020

Ďalšia generácia

Rodinná tradícia pokračuje. Mendelova univerzita v Brne, štúdijný program Vinohradnícto a vinárstvo je pre Branislava Hrozeka, syna manželov Hrozekových , jasnou voľbou ako sa najlepšie pripraviť na úspešné zveľadovanie a napredovanie vinárstva, v ktorom pôsobí už počas študia.
2020

Prestavba objektu vinárstva v Modre

V tomto roku sme začali s prestavbou starého vinárskeho domu v našej prevádzke v Modre. Okrem novej vinotéky a priestorov pre degustácie budujeme v podkrovných priestoroch nové kancelárske priestory a laboratórium.
2023

Ukončenie rekonštrukcie starého vinárskeho domu

Práce na objekte sú úspešne na konci a my vás od jari 2023 vítame v krásnych nových priestoroch.